Tervislik eluviis

  • Tervislik eluviis ei seisne kapsalehe närimises, vaid selliselt elamises, et tervis oleks korras nii praegu kui tulevikus. Selleks vasta mõttes järgmistele küsimustele:* Kui sageli ma teen sporti või end liigutan?
  • Kui teadlikult ma valin, mida suhu pistan?
  • Kas mul on mõni pahe, mille kohta teised ütlevad, et see mõjub mulle halvasti?
  • Kui sageli külastan arsti?Just liikumine, tasakaalus toit, oma tervise jälgimine ja õigel hetkel spetsialistiga konsulteerima teevadki Sinust tervislikult elava inimese.
Eesti elanike eluiga ei ole kiita võrreldes teiste riikidega, samuti esineb meil liiga palju südamehaigusi ja probleeme, mis on ennetatavad. Kuigi noore inimese jaoks ei pruugi olla oluline, mis ootab teda 65-aastaselt, siis mõtle siiski selle peale, kas eelistad eakana pigem reisida või olla voodi külge aheldatud.Tervislikult elamine ei tähenda meeletut pingutamist või kõigest heast-paremast loobumist. Ka tervislik eluviis võib olla maitsev ja fun!Allikas: www.noorteportaal.eeUuri lisaks : http://www.ampser.ee/  - Koolinoorte tervisliku toitumise arvesti, võimalik analüüsida oma päevamenüüd http://www.toitumine.ee/- Tervise Arengu Instituudi praktiliste toitumisalaste nõuannetega lehthttp://www.inimene.ee - Propageerida tervislikke eluviise. Meditsiiniline info on kontrollitud ja toimetatud arstide pooltwww.terviseinfo.ee - TerviseportaalTervise Arengu Instituut - Tervisealased uuringud, programmid ja kampaaniad