NoorteinfoNoorteinfo uudisedUudised

Teeviit 2016

Teeviit on Eesti vanim ja suurim noorte inspiratsioonisündmus, mille eesmärgiks on tutvustada noortele võimalusi oma suurimate ideede ja eesmärkide saavutamiseks.

Teeviit on tehtud Sinule – et leiaksid enda jaoks miskit, millele pole ehk veel isegi mõtelnud, et saaksid vastuseid küsimustele, mis on juba pikalt Sinu kuklas küpsenud, et omistaksid selgema ja kindlama pinna, millele astuda oma haridus- ja eluteel.

Toimumisaeg ja -koht

Teeviit 2016 toimub 1.-2. detsembril Eesti Näituste Messikeskuses, Tallinnas. Teeviit on sel aastal kõigile külastajatele TASUTA!

1. detsembril on uksed avatud 10.00-18.00.
2. detsembril on uksed avatud 10.00-16.00.

Mis on sellel aastal teisiti?

Rohkem, kui kunagi varem keskendub see noore haridusvalikute ja tegeliku tööelu kokku viimisele, et tema karjäärivalikud vastaksid võimalikult täpselt huvidele ja võimetele ning samal ajal tööturu vajadustele. Noored soovivad teada, milliseid pädevusi tööturg vajab, millist sorti ülesannetega nad kokku hakkavad puutuma ning kuidas end selleks ette valmistada. Nad tahavad saada kogemust ning mõtestada, kas see valdkond või eriala, mida nad arvavad sobivaks, ka tegelikult sobib. Teeviit 2016 lähtub noorest liites õppeasutused, tööandjad, tugiteenused, vabatahtliku ja huvitegevuse pakkujad ning teised osapooled kokku valdkondlikeks aladeks. Nii saab noor võimalikult mitmekülgse ja tervikliku ülevaate valdkonna võimalustest, väljavaadetest ja vajadustest ning eeldused langetada kaalutletud otsus.

Teeviit 2016 pealava programm 1. detsembril

11.00

„Sissejuhatus tuleviku töömaailma“
Juttu tuleb tuleviku oskustest, tööturu trendidest, pädevuste põhisest värbamisest. Vaatame tulevikku ja loome ettekujutuse tuleviku tööst ja töömaailmast.

12.00

„Tööstuse uus tase ehk tööstus 4.0“
Saame teada, mida tähendab neljas tööstusrevolutsioon? Kuidas on seotud omavahel tööstus, pilvetehnoloogia, asjade internet, arvutid ja robotid? Milline näeb välja tootmistöö tulevikus? Millist väljaõpet eeldab neljas tööstusrevolutsioon? Kust alustada, et saada nutikaks tööstustööde tegijaks?

13.00

„Ettevõtlus ja innovatsioon“
Milline on tuleviku ettevõtja ja mida tähendab innovatsioon? Kes on teenuste disainer? Kuidas on loovtegevus ettevõtlusega seotud? Räägime nii loomemajandusest, jagatud majandusest, sotsiaalsest ettevõtlusest kui startup’indusest.

14.00

„Digitaalsed uued võimalused hariduses ja elukestev õpe“
Uurime, milliseid ameteid toob tulevik haridusmaastikule ja milliseid pädevusi oodatakse haridustöötajatelt? Juttu tuleb nutiklassist ja nutikast noorsootööst. Räägime digitaalsetest võimalustest hariduses, uute õppevarade arendamisest, elukestvast õppest, e-õppest, õppemängudest.

15.00

„Milline on meditsiini tulevik?"
Kas inimese organite ja luude välja vahetamine on tulevikus sama lihtne protseduur kui hetkel hambaarsti juures käik? Kui kaugel on vähile ravi leidmine? Kas personaalmeditsiini areng, geeniuuringud, mobiilirakendused ja kõik inimese kohta kogutud andmed (bigdata) viivad selleni, et tervisehädasid osatakse piisavalt hästi ennetada ning inimesed ei jääkski tulevikus enam haigeks? Läbi nende küsimuste arutatakse, milline on meditsiini tulevik ning milliseid meditsiinitöötajaid on meil tulevikus vaja?

16.00

Esineb JÜRI POOTSMANN!

Teeviit 2016 pealava programm 2. detsembril

11.00

„Kodaniku turvalisus ja küberkaitse“
Keskendume turvalisuse teemale. Kuidas tagada turvalisus üha digitaliseerinumas maailmas? Mida tähendab küberkaitse? Milliste ohtudega tuleb meil silmitsi seista ja kuidas neid ohte ennetada? Kuidas tagada turvaline ja ohutu elukeskkond? Mida saab teha üksikisik ja mida riik?

12.00

Eesti Maaülikool - „Tervislik toit ja kvaliteetse elukeskkonna kujundamine“
Arutleme, kas mahetoit on ikka tervislikum kui e-aineid sisaldav toit, ning kuidas toidu tootmine mõjutab meid ümbritsevat keskkonda ning läbi selle ka meie tervist.

13.00

„Tulevik on praegu - Think globally, act locally“
Räägime kodanikuaktiivsusest, kogukonna võimalustest, kultuurilisest mitmekesisusest, globaliseerumisest ja sellest, mida teha saab juba praegu, et elada nii nagu tahame, et tulevik oleks.

14.00

JÄÄTISE HÄPPENING – show ja elamus, jäätisest rääkimata!

*Programmis võib esineda muudatusi.

Vaata täpsemat infot: