Uudised

Toimusid Võrumaa noorte suvepäevad 2017

Juba neljandat aastat toimusid Võrumaa noorte suvepäevad, seekord korraldatud Lasva ja Võru noorte koostöös. Augustikuus tulid kolmeks päevaks Kääpa kooli kokku peaaegu kõikide Võrumaa omavalitsuste noored, et lõpetada suvi meeldiva seltskonna, erinevate tegevuste ja mitmekülgsete koolituste ning töötubadega. Esimesel päeval tutvusid noored omavahel, lahendasid erinevaid meeskonna ülesandeid ning läbisid kanuumatka, mis lõpetati lõkkeõhtuga grilli ja kitarri saatel. Teisel päeval oli noortel võimalus tutvuda tuletõrjespordiga ja arendada ennast erinevates töötubades, kus igaüks võis valikust leida just endale meelepärase töötoa. Teise päeva lõpetas Genka, kes tegi noortele ühise koolituse, tutvustades hip-hop subkultuuri ning vastates noorte küsimustele.

Kolmandal päeval pakkus Lille Maja noortekeskus noortele foorumteatri elamuse ja toimus Rooside Sõja stiilis mäng noorsootöötajate ning noorte vahel. Suvepäevad lõpetati ühise tordisöömise ja suvepäevade lipu langetamisega, andes nõnda teatepulk järgmise aasta suvepäevade korraldaja omavalitsuse noortele kelleks on Rõuge ja Haanja noored.

Neljandad Võrumaa noorte suvepäevad said toimuda tänu kõikide osalenud Võrumaa kohalike omavalitsuste, Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupi, Võrumaa Omavalitsuste Liidu ja Võru maavalitsuse toetusele.